Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Czech English

553 787 911

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pila Vlček

Firma byla založena dne 7. 4. 1993 na základě vydání živnostenského listu k provozování živnosti "zpracovní dřeva a výrobky dřevařské". Zakladatelem a vlastníkem této firmy je Karel Vlček.

Firma získala své zákazníky a rychle se rozšiřovala. V polovině roku 1995 se stěhuje z prostor u rodiného domu v Kajlovci na pronájem do zemědělského družstva v Hradci nad Moravicí. Stále navyšující se objem výroby se rozhodl majitel firmy řešit výstavbou vlastního provozu a za tímto účelem zakoupil v roce 1997 pozemek v Brance u Opavy, kde od té doby vybudoval a stále zdokonaluje závod na zpracování dřevní hmoty. Od počátku se firma zabývá především zpracováním dřeva a výrobou dřevěných palet a obalů.

Vyrábíme na 50 druhů palet a beden různých rozměrů, vybudovali jsme vlastní manipulační sklad. Na tento sklad se naváží surovina (kulatina, surové kmeny) za účelem rozmanipulování na jednotlivé délky a šířky dle momentálního požadavku výroby. Tím zvyšujeme výtěžnost při zpracování suroviny a minimalizujeme délkový odpad výroby. Obě tyto hlediska mají významný vliv při konečné ceně výrobku.

Firma díky vlastnímu pilařskému provozu je soběstačná ve výrobě paletového přířezu používaného pro výrobu palet a tak není závislá na subdodávkách od jiných výrobců.

Mezi naše odběratele patří potravinářské firmy, pro které hygiena a čistota je nezbytností. Z tohoto důvodu jsou naše skladové prostory asfaltové a tím nedochází k znečištění výrobků prachem, hlínou a jinými nečistotami, popřípadě i hmyzem (mravenci, brouci, apod.). Skladové prostory jsou průběžně mechanicky čištěny a několikrát měsíčně oplachovány tlakovou vodou.

Pila Opava - Karel Vlček